niedziela, 15 lipca 2012

A. Noel "Ever"MIŁOŚĆ NIGDY NIE UMIERA
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 297
Seria: Nieśmiertelni (cz. 1)

"Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Os tej chwili staje się medium - słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i może poznać ich przeszłość. Ale te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste'a. Chłopak jest nieziemsko przystojny, bogaty i tajemniczy. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki temu Ever wchodzi w świat alchemii i magii. Kim jest Damen? Skąd pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, że zakochała się bez pamięci i że jej życie wkrótce się zmieni."
"Ever rozpoczyna cykl zatytułowany »Nieśmiertelni«. Powieść została przetłumaczona na 20 języków i wydana w 23 krajach. Zdobyła wiele nagród, m.in. »Publishers Weekly« Bestseller, »USA Today« Bestseller. Przez 31 tygodni zajmowała 1. miejsce na liście bestsellerów »New York Timesa«."

Ever wciąż oskarża się o śmierć rodziny i nie może pogodzić się sama z sobą. Najszczęśliwsza jest, gdy odwiedza ją zmarła siostra i choć Riley często ją denerwuje, to nie wyobraża sobie życia bez niej.
Kiedyś należała do szkolnej elity, teraz dobrowolnie wybrała do towarzystwa dwójkę tych najmniej popularnych. By odpędzić się od słyszanych myśli chowa się pod kapturem i muzyką zagłusza wszystko dookoła. Potem poznaje Damena, co zmienia wiele w jej życiu.
Na początku tajemnica Damena wydawała mi się tak oczywista, że dziwiłam się, że Ever tego nie dostrzega. Później okazało się, że nie jest to takie proste. Dobrze, że autorka zdecydowała się na oryginalniejsze rozwiązanie.
Urzekło mnie wykorzystanie znaczenia kwiatów i chyba to najbardziej zapadło mi w pamięci.
Choć czuję, że nie był to żaden przełom, książka mi się podobała i mogę ją szczerze polecić.

Kolejną częścią serii jest "Błękitna godzina".

4/6

4 komentarze:

 1. Zapraszam do siebie na wygrywajkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka to zdecydowanie nie moje klimaty, ale z chęcią przeczytam recenzje "Sekretny język kwiatów", bo już od dawna mam oko na tę książkę tyle, że zapomniałam o niej, więc dzięki wielkie za przypomnienie. ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ciągnie mnie do tego typu książek...

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce, ale jakoś w ostatnim czasie nie mam ochoty na powieści o tej tematyce ;)

  OdpowiedzUsuń

będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, dobrze wiedzieć, że są osoby które tu zaglądają ;)

i bez spamu, proszę :)