czwartek, 27 września 2012

Zapowiedzi

Jako że nie mam już tyle czasu na czytanie, to i recenzje nie będą się pojawiać zbyt często. Postanowiłam więc opublikować małą zapowiedź książek, które będę czytać. Te już stoją na mojej półce i czekają. Dwie pierwsze zostały mi jeszcze z wakacyjnego stosiku.Mathias Malzieu
"Mechanizm serca"
Ilość stron: 166

fantastyka, baśń
"16 kwietnia 1874 roku, w najzimniejszym dniu w dziejach świata, urodził się w Edynburgu chłopiec. Niska temperatura sprawiła, że jego serce zamarzło. Życie maluchowi uratowała akuszerka, która w miejsce serca wstawiła mu zegar z kukułką. Jack musi jednak unikać nadmiernych emocji. Tymczasem już jako dziesięciolatek spotyka na swej drodze małą śpiewaczkę o bardzo słabym wzroku i najpiękniejszm głosie i zakochuje się bez pamięci. Dalsze jego życie to wytrwałe, obfitujące w niezwykłe wydarzenia poszukiwanie szczęścia."
Książka zainteresowała mnie już jakiś czas temu.


Przed kim uciekamy, Mamo? - Perihan Magden
Perihan Magden
"Przed kim uciekamy, Mamo?"
Ilość stron: 224

thriller psychologiczny
"Kim jest dziwna, nerwowa kobieta i jej piękna nastoletnia córka, ubierana jak mała dziewczynka? Z jakiego powodu muszą ciągle zmieniać kraje i hotele? Dlaczego podróżują bez bagażu, za każdym razem kupując ubrania i zabawki, które potem zostawiają? Jacy 'oni' rzekomo je ścigają? Czego tak bardzo boi się matka? Co zdarzyło się w przeszłości? Prosta, opowiedziana po dziecięcemu historia dziewczynki wpatrzonej w niezrównoważoną matkę zmienia się w przejmujący obraz chorej miłości."

Pejzaż w kolorze sepii - Kazuo Ishiguro

Kazuo Ishiguro
"Pejzaż w kolorze sepii"
Ilość stron: 256

powieść obyczajowa, romans
"Mieszkającą w Anglii japońską wdowę Etsuko nieustannie prześladuje wspomnienie samobójstwa córki. Czy ponosi odpowiedzialność za jej śmierć? Dlaczego Keiko odebrała sobie życie? Dzień po dniu Etsuko wraca do przeszłych wydarzeń, szczególnie zaś do upalnego lata w Nagasaki. Krótko po zakończeniu II wojny światowej ona i jej przyjaciele próbowali tam odbudować zrujnowane życie, poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Gdy Etsuko przypomina sobie dziwną przyjaźń z Sachiko, zamożną kobietą, która utraciła cały majątek, i jej córka Mariko, reminiscencje przybierają dziwne i niepokojące kształty. Przeszłość zlewa się z teraźniejszością, zacierają się granice między jawą a snem."
Tą książkę wygrałam w konkursie. ;)


Tam gdzie spadają Anioły - Dorota Terakowska
Dorota Terakowska
"Tam, gdzie spadają Anioły"
Ilość stron: 312

"Czarny Anioł trzymał Avego zakrzywionymi szponami i uśmiechał się. Drugą ręką wyrywał mu puszyste, złotobiałe pióra. Ave spadł na Ziemię w głębi lasu dokładnie w tej samej sekundzie, w której mała Ewa wpadła do głębokiego kłusowniczego dołu. Jeszcze jedna istota, tracąc Anioła Stróża, została skazana na kaprysy losu". (fragment książki)
"Co stanie się z Ewą, pozbawioną niewidocznej, lecz czujnej opieki nadprzyrodzonego stróża?
Co pocznie strącony, okaleczone Ave, utraciwszy anielską moc?
Anioły mają wpływ na ludzi. Czy człowiek może przyjąć rolę anioła i zmienić przeznaczenie?"
Tą książkę kupiłam od pewnej osoby poprzez lubimyczytać.pl po okazyjnej cenie. ;)

5 komentarzy:

 1. "Mechanizm serca" i na mnie czeka na półce. Zdążył ją przeczytać mój chłopak i był nią zachwycony. Dlatego też sama z niecierpliwością czekam aż się do niej dorwę ;) Nie czytałam książki "Tam, gdzie spadają anioły", lecz inna pozycja autorki, "Ono", zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tam gdzie spadają anioły jest moim malym marzeniem.
  "Mechanizm serca" czytalam i wywarł na mnie spore wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Same intrygujące książki. Życzę przyjemnego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Mechanizm serca" musi być wspaniały. Muszę przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń

będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, dobrze wiedzieć, że są osoby które tu zaglądają ;)

i bez spamu, proszę :)