wtorek, 8 stycznia 2013

L. A. Weatherly "Anioł"


Anioł - Lee Weatherly

Anioł, który nie jest stróżem
Miłość, która jest przekleństwem
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 398
Seria: Trylogia Anioła (cz. 1)

"Willow różni się od innych dziewczyn. Ma pewien dar. Potrafi zajrzeć w przyszłość ludzi - wystarczy, że ich dotknie, a zna ich marzenia, nadzieje, porażki. Ciemne moce, czające się w jej wnętrzu, sprawiają, że nie tylko jest niebezpieczna, ale także niezwykle pociągająca.
Tajemniczy Alex zna sekret Willow. Musi ją powstrzymać. Ale nie łatwo jest się oprzeć wrogowi, który zna tajemnice twojej duszy."

Książkę tą czytałam jeszcze na poprzednich wakacjach, jednak teraz postanowiłam przypomnieć sobie tą historię. ;) Choć za drugim razem nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak wcześniej, nadal uważam ją za całkiem niezłą lekturę.

Willow nie jest zwyczajną dziewczyną i nie mam tu na myśli jedynie jej zainteresowań. Jest medium, a niektórzy korzystają z jej umiejętności. Gdy wzorowa uczennica i najpopularniejsza dziewczyna w szkole chce poznać swoją przyszłość, Willow ma jakieś złe przeczucia. Beth widziała anioła, co było dla niej najszczęśliwszym wydarzeniem w jej życiu, jednak Willow dostrzegała w tym wszystkim coś mrocznego, a przyszłość jej znajomej nie wyglądała na kolorową. O co w tym wszystkim chodzi?
Alex należy do Zabójców Aniołów, pomimo swojego młodego wieku jest bardzo dojrzały. Tylko... właściwie po co zabijać te istoty? Czy nie powinny one czuwać nad ludźmi? Okazuje się, że nie. Poznajcie nowe oblicze aniołów, pięknych i bezwzględnych. Gdy chłopak dostaje kolejne zlecenie, zaczyna coś podejrzewać. Coś jest nie tak i musi się dowiedzieć co. Wkrótce drogi tych dwoje łączą się, a między nimi zaczyna rodzić się uczucie. Co z tego wyniknie? I dlaczego anioły uważają Willow za zagrożenie?

Ta książka pozwoli wam spojrzeć na anioły z całkiem innej perspektywy. Choć nadal piękne, są to jednak zabójcze stworzenia. Karmią się ludzką energią, a człowiek po spotkaniu z jednym z nich już nigdy nie będzie taki sam jak kiedyś. Dotyk anioła wywołuje choroby, jednak jego ofiary zapamiętają go jako dobroczyńcę. Aniołów jest coraz więcej, ludzkość jest zagrożona. Kto i jak może temu zapobiec?
Poza tym jest to opowieść o wielkiej miłości, przeznaczeniu i poświęceniu. Akcja jest dość wartka, choć przed końcem trochę zwalnia i dla niektórych może się wydać zbyt przesłodzona, mi to nie przeszkadzało. Jeśli jesteście ciekawi tej historii, zdecydowanie mogę ją wam polecić.

"Anioł" jest początkiem Trylogii Anioła, jednak kolejne jej części (niestety) nie zostały jeszcze wydane w Polsce. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, ponieważ jestem bardzo ciekawa jak dalej potoczą się losy bohaterów.

-5/6

7 komentarzy:

 1. TO dobrze, że jeszcze ich nie wydano, tych dalszych części, teraz masz na co czekać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być niesamowicie intrygująca.
  Hasło na okładce "Dobry anioł to martwy anioł" - mnie osobiście przeraża.
  Fabuła dosyć unikatowa, jednak czy zachęcająca?
  Sam nie wiem dokładnie, ale może kiedyś sięgnę po tą specyficzną pozycję.
  Czas pokaże... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwne spojrzenie na anioły...nie lubię paranormal romance.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tyle książek do przeczytania, że nie wiem czy będę tej jakoś szczególnie poszukiwać. Ale wydaje się dość fajna ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś przeczytam :) ( dodaje do obserwowanych )

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę posiadam i z chęcią się kiedyś za nią wezmę:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam czytać o Aniołach! I ta książka wydaje się idealna jak dla mnie!

  OdpowiedzUsuń

będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, dobrze wiedzieć, że są osoby które tu zaglądają ;)

i bez spamu, proszę :)