wtorek, 16 kwietnia 2013

R. Rynkowski "Razem"

okładka z empik.com


Tytuł płyty: Razem
Autor: Ryszard Rynkowski
Liczba utworów: 23
Gatunek: różne (głównie pop)
Nośnik: CD
Rok wydania: 2012
Pochodzenie: Polska
Ocena: +4/6


Ryszard Rynkowski to polski wokalista, a także kompozytor, pianista i aktor. Urodził się 9 października 1951r. w Elblągu. Już od dzieciństwa był związany z muzyką. W 1972r. przeniósł się do Warszawy i zaczął współpracę m.in. z  Operetką Warszawską. Od 1977 do 1978 roku był pianistą Grupy Bluesowej Gramine, następnie pracował w zespole Victoria Singers (później zmienili nazwę na VOX), dla którego skomponował wiele utworów. Karierę solową rozpoczął w roku 1987.

Na najnowszy album Ryszarda Rynkowskiego składają się dwie płyty - pierwsza to covery znanych piosenek w wykonaniu jego drużyny z programu "Bitwa na głosy", a druga to składanka dziesięciu jego przebojów w wersji symfonicznej z udziałem orkiestr "Sinfonia Baltica" i kameralnej z Elbląga. Dochód z jego sprzedaży ma zostać przeznaczony na Fundację Elbląg wspierającą młode talenty z tamtych okolic.
Album został wydany w tekturowym opakowaniu, w środku znajdziemy dwa zdjęcia - chóru i orkiestry. Dołączona została też książeczka, a w niej jeszcze więcej zdjęć i skład poszczególnych zespołów.

Jeśli chodzi o pierwszą płytę, spodobała mi się od razu, właściwie szybciej niż "The Voice of Poland". Znajdziemy tu piosenki po polsku i po angielsku. Utwory są różnorodne - od takich jak "Moves Like Jagger" do bardziej refleksyjnych typu "Szczęśliwej drogi już czas". Ponadto wokaliści zostali świetnie dobrani do poszczególnych piosenek. W skrócie - bardzo miło mi się tego słuchało.

Teraz druga płyta. Chyba każdy kojarzy chociaż jedną z tych piosenek, jednak tym razem mamy możliwość usłyszenia ich w nowej odsłonie. Z tymi utworami również z przyjemnością spędziłam czas, choć wolę pierwszą płytę. Właściwie nie mam nic więcej do dodania.
Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, może posłuchać fragmentów poniższych utworów tutaj.

CD 1 – Album z chórem:
 1. The Lion Sleeps Tonight
 2. Moves Like Jagger
 3. I Believe I Can Fly
 4. Tolerancja
 5. Boogie Wonderland
 6. Szczęśliwej drogi już czas
 7. Sex Bomb
 8. No One
 9. Unchain My Heart
 10. True Colors
 11. Nie zadzieraj nosa
 12. Always Look On The Bright Side Of Life
 13. Sen o Viktorii
CD 2 – Album symfoniczny:
 1. Wypijmy za błędy
 2. Dobry dzień
 3. Natalie
 4. Nie mówimy, że to miłość
 5. Święta
 6. Za młodzi, za starzy
 7. Zwierzenia Ryśka – jedzie pociąg
 8. Bez miłości
 9. Wznieś serce nad zło
 10. Wyspa

2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj!
   Dziękuję za odwiedziny. Pierwsza część opowiadania już się ukazała. Zapraszam!
   A tak z innej beczki, to czuję, że będę częstym gościem na Twoim blogu :D Masz tu wiele ciekawych rzeczy. Co do Twojej notki, to albumu niestety nie słuchałam, ale zamierzam, bo uważam Pana Rynkowskiego za jednego z lepszych wokalistów i muzyków w tym kraju. Ciekawią mnie te covery i nowe aranże jego piosenek :D
   Pozdrawiam,
   Miss Unpredictable

   Usuń

będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, dobrze wiedzieć, że są osoby które tu zaglądają ;)

i bez spamu, proszę :)