niedziela, 17 marca 2013

High Five! Moje ulubione filmy
HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. Więcej informacji tutaj.

Uznałam, że i ja stworzę swój ranking. Miałam małe problemy z wyborem filmów, ostatecznie wybrałam te:

Sierociniec
Horror, w którym straszenie widza nie jest najważniejsze, który ma też do przekazania pewną historię i potrafi wzruszyć, co bardzo sobie cenię. Laura, która niegdyś mieszkała w sierocińcu, teraz, jako dorosła kobieta postanawia ponownie go otworzyć i wraz z mężem zająć się swoim synem Simonem i kilkorgiem innych niepełnosprawnych dzieci. Chce stworzyć im prawdziwy dom, jednak nie wszystko idzie tak, jak powinno. Simon ma swoich wyimaginowanych (przynajmniej jej zdaniem) przyjaciół, a wkrótce znika. Zrozpaczeni rodzice próbują odnaleźć syna i nieoczekiwanie odkrywają tajemnicę starego sierocińca...

Niezniszczalny
Czy w prawdziwym świecie możemy spotkać postacie jak z komiksów? Może gdzieś wśród nas żyje superbohater?  To jest film o jednym z nich... Całkiem ciekawa historia, po której najpierw nie spodziewałam się niczego szczególnego, jednak wkrótce okazała się bardziej interesująca, niż początkowo sądziłam. Człowiek prowadzący zwyczajne życie nagle odkrywa, że wcale nie jest taki zwyczajny...

Między piekłem a niebem
Tutaj posłużę się cytatem z filmwebu, bo świetnie oddaje to, co chciałabym napisać. "Ile trzeba uczucia, by pokonać Piekło - oto pytanie, które stawiają sobie widzowie oglądając »Między piekłem a niebem«, niezwykle sugestywną i wzruszającą zarazem wizję życia po życiu [...]". Czy jest coś jeszcze do dodania? ;)

Colombiana
Cataleya w dzieciństwie widziała śmierć swoich rodziców. Teraz jako płatna zabójczyni dąży do zemsty, dla której jest gotowa sporo poświęcić... Ten film mocno wyrył mi się w pamięci, choć nie potrafię jednoznacznie stwierdzić z jakiego powodu.

Perfect Blue
Muszę przyznać, że z wyborem piątej pozycji miałam mały problem. Jest jeszcze sporo różnych filmów, które lubię, jednak chciałam żeby mój ranking był różnorodny. Ostatecznie zdecydowałam się na "Perfect Blue". Niech was nie zwiedzie fakt, że jest to anime, wbrew pozorom jest to thriller i to naprawdę ciekawy. Osoby, które uważają anime jedynie za bajki dla dzieci lub głupiutkie romanse z pewnością zaczęłyby inaczej patrzeć na ten gatunek... Więcej na jego temat napiszę za jakiś czas w osobnym poście. ;)

7 komentarzy:

 1. Niestety żadnego nie widziałam, ale słyszlam, że Sierociniec jest godny polecenia. Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak nadrabiać zaległości ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Również nie widziałam żadnego z tych filmów, ale w wolnej chwili chętnie obejrzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam ,,Między piekłem a niebem" i bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałam nic z Twojej listy, jednak jeszcze całe życie przede mną - na pewno choć jeden z tych filmów uda mi się obejrzeć, ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam tylko "Sierociniec", ale nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia. Mamy nieco inny gust, jeśli chodzi o filmy;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, ale nie widziałam żadnego z tych filmów. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Colombiana, Miedzy piekłem a niebem i Niezniszczalny są już za mną. Bardzo dobre filmy:)

  OdpowiedzUsuń

będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, dobrze wiedzieć, że są osoby które tu zaglądają ;)

i bez spamu, proszę :)